Match Show Imatra 6.11

Mikkolan maneesi, Joutseno


TULOKSET


Lapsi & koira:
Tuomari: Tiina Peippo

1. Ronja Rissanen ja  labradorinnoutaja Baro
2. Iitu Kantola ja lyhytkarvainen collie Zito
3. Leevi Purhonen ja kultainennoutaja Helmi
4. Emma Purhonen ja englanninsetteri Wanda


Pennut:
Tuomari: Pia Mattinen

Punaiset:
1.Karkeakarvainen kettuterrieri Valto es. Katri Irvankoski
2.Tanskandoggi Taimi om. Piia Saloniemi
3.Lyhytkarvainen collie Ventus om. Tuula Friari
4.Australianpaimenkoira Bogi om. Laura Marttinen

Siniset:
1.Shetlannin lammaskoira Hilda  om. Asta Luukkonen
2.Beagle Vilma om. Jonna Hatinen
3.Bordercollie Riina om. Nea Mikkola
4.Kultainennoutaja Wendi om. Pinja Kupiainen


Pienet koirat:
Tuomari: Tiina Peippo

Punaiset:
1.Pitkäkarvainen mäyräkoira Mauri om. Ritva Kosonen
2.Skotlanninterrieri Lyyli om. Niina Vainikka
3.Parson russelinterrieri Säihke om.Katri Irvankoski
4.Kääpiöpinseri Armas om. Sari-Sisko Haapaniemi

Siniset:
1.Kääpiöpinseri Zady om. Linda Laurikainen
2.Pitkäkarvainen mäyräkoira  Ykä om. Ritva Kosonen
3.Jack russelin terrieri Rommi om. Jenni Korpelainen
4.Mittelspitz Leevi om. om. Anni-Kaisa Untila


Isot koirat:
Tuomari: Jenni Heikkinen

Punaiset:
1.X-rotu Rafu om. Tarja Ukkola
2.Bordercollie Peco om. Sanni Laari
3.Serra de airesin paimenkoira Sanni om. Sanna Mäkelä
4.Eurasier Laku om. Kirsi Loikkanen

Siniset:
1.Tanskandoggi Hertta om. Piia Saloniemi
2.Gordonisetteri Pavel om. Marika Kyllönen
3.Englanninsetteri Wanda om. Heidi Nikkanen
4.Novaskotiannoutaja Sissi om Taija Tykkyläinen


Noutajaspesiaali:
Tuomari: Jenni Heikkinen

1.Novascotiannoutaja Kassu om. Nea Aapro
2.Labradorinnoutaja Aada om. Maiju Lahtivesi
3.Kultainennoutaja Dolla Om. Sirpa Gren
4. Sileäkarvainennoutaja Tira om. Taru Salminen


Best in show:
Tuomarit: Jenni Heikkinen, Tiina Peippo ja Pia Mattinen

1.Kettuterrieri Valto es. Katri Irvankoski
2.Shetlanninlammaskoira Hilda om. Asta Luukkonen
3.Pitkäkarvainen mäyräkoira Mauri om. Ritva Kosonen
4.Novascotiannoutaja Kassu om. Nea Aapro
5.X-rotu Rafu om. Tanja Ukkola
6.Tanskandoggi Hertta om. Piia Saloniemi
7.Kääpiöpinseri Zady om. Linda Laurikainen